Γ΄ Εθνική: Έχασε η Πελλάνα στην Καλαμάτα, νίκη για τον Αστέρα με Ερμιονίδα

ΕΑΣ Λακωνίας | ΟΣΔΕ 2019
Δευτέρα, 11 Φεβρουάριος 2019 16:12 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Εκτός έδρας ήττα με σκορ 3-1 από την πρωτοπόρο του 8ου Ομίλου Καλαμάτα γνώρισε η ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου, σε αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο της «Μαύρης Θύελλας», στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Η Ένωση παρατάχθηκε με σημαντικές ελλείψεις στο γήπεδο του Μεσσηνιακού, χωρίς τους Ηλία Αναστασάκο, Γιώργο Αναστασάκο, Κοντογιάννη τον Βραζιλιάνο Μπαρόνε και τον Γάλλο επιθετικό Γιάνικ Γιόμπουε. Επίσης, οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο ακόμα άτυχες στιγμές στη διάρκεια του αγώνα. Μόλις στο 13ο λεπτό έγινε αναγκαστική αλλαγή του Λαμπρόπουλου, ενώ ακολούθησε και υποχρεωτική αντικατάσταση του Πετζαρομάν στο 67ο λεπτό.

Η Καλαμάτα επικράτησε με σκορ 3-1, με τον Μάρκοβιτς να βρίσκει δίχτυα δύο φορές, στο 57ο και το 73ολεπτό. Στο 78ο λεπτό ο Πινδώνης πέτυχε το 3-0, με τον Σικαλόπουλο να μειώνει για το τελικό 3-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μετά την ολοκλήρωση της 18ης αγωνιστικής, η ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου βρίσκεται στην 6η θέση του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής με 26 βαθμούς. Την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται τον Παναρκαδικό στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης.

Καλαμάτα (Χριστόπουλος): Κασωτάκης, Τάμπας, Ψάνης (45′ λ.τρ. Φουάσης), Βοσκόπουλος, Aλιατίδης, Λαθύρης (84΄Κάρλος), Πέριτς, Πινδώνης, Γιόνδης (31΄ λ.τρ. Μάρκοβιτς – 89′ Ζελέκου), Μίνγκας, Χίλγκεν.
ΑΕ Πελλάνας-Καστορείου (Μαντζούνης): Κραβαρίτης, Κοτσοβός (Αϊβαλιώτης), Λαμπρόπουλος (13′ Ζαραφέτας – 80′ Σιγαλός), Παναγιωτίδης, Εμέκα, Τζιόλας, Κωνσταντινίδης, Ρασσιάς, Σικαλόπουλος, Πετζαρομάν (67΄Πλατάνας), Μουλιάτος.

Ευχαριστίες
για τη φιλοξενία
Με ανακοίνωσή της, η διοίκηση της ΑΕ Πελλάνας Καστορείου ευχαρίστησε την Καλαμάτα για τη φιλοξενία στον αγώνα της 18ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Εντός έδρας «τρίποντο»
για τον Αστέρα Βλαχιώτη
Εξάλλου, με καλή εμφάνιση, ο Αστέρα Βλαχιώτη επικράτησε με 1-0, χάρη σε γκολ του Κράσι στο 24', της Ένωσης Ερμιονίδος, σε αγώνα που έγινε την Κυριακή 10/2 στο Δημ. Στάδιο Βλαχιώτη.