Γ΄ Εθνική: Ισόπαλη πρεμιέρα για τον Άρη Σκάλας

Δευτέρα, 25 Οκτώβριος 2021 14:25 | | E-MAIL ΕΚΤΥΠΩΣΗ

Ισόπαλος με σκορ 1-1 απέναντι στην ΑΕ Ερμιονίδας αναδείχθηκε ο Άρης Σκάλας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του 5ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Στον αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή 24/10 στο Δημοτικό Στάδιο Σκάλας, ο σύλλογος του Δ. Ευρώτα προηγήθηκε στο 1ο ημίχρονο με κεφαλιά του Άρη Μιχελάκου, ενώ προς το τέλος του πρώτου μέρους ο Κώστας Ζορμπάς δέχθηκε απευθείας κόκκινη κάρτα, αφήνοντας με δέκα παίκτες τον Άρη.

Στις αρχές του β΄ ημιχρόνου η ΑΕ Ερμιονίδας ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που παρέμεινε αναλλοίωτο μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Η σύνθεση του Άρη Σκάλας: Παπαδόπουλος, Ζορμπάς, Σεμερτζάκης, Μπινιώρης, Μανωλάκος, Κρέτσης, Μιχελάκος, Σταμογιάννος, Καρμοίρης, Γουόρντεν και Σαμπατάκος.
Ως αλλαγή αγωνίστηκαν επίσης οι: Χρήστου, Μπραντίτσας, Πανταζής και Κολλάτος.